Методичні рекомендації "Формування ключових компетентностей у педагогів та учнів в умовах дистанційного навчання"

Дата: 29.03.2021 10:13

Інформаційні ресурси для формування ключових компетентностей у педагогів та учнів в умовах дистанційного навчання

Матеріали підготували:

Ольга Боярчук, завідувач відділу виховної роботи та позашкільної освіти КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів»;

Марина Славінська, методист відділу виховної роботи та позашкільної освіти КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів».

З метою організації ефективної роботи з професійного розвитку організаторів виховного процесу та формування ключових компетентностей в учнівства рекомендуємо добірку інформаційних матеріалів, які можна використати для конструювання завдань, перегляду й обговорення у форумах чи в соціальних мережах, вебінарів, роликів, мультфільмів, фільмів, проходження тестів, виконання вправ різного спрямування тощо.

І. Платформи для самоосвіти

1. Електронний курс для учнів «Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе».
  2. Платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри.
  3. Тести, книги і сайти для профорієнтації
  4. Онлайн-ресурс «Школа без цькувань.
  5. Онлайн курс для освітян «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти».
  6. Віртуальний інформаційно-ресурсний центр «Дитинство без насильства».
  7. Онлайн-платформа з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта». Серіал для батьків «Безпека дітей в Інтернеті».
  8. Інтерактивний онлайн посібник “30 кроків до нової української школи: навчаємо громадянина”.
  9. Стартуємо до успішної школи.
  10. «Секрети успішних директора й директорки школи».

11. «Успішне вчителювання – прості рецепти на щодень».

ІІ. Вебінари для педагогів

1. Проєктний підхід у школі.
  2. Інтерактивні методи для формування та оцінювання громадянських компетентностей: Картки «Демократія для всіх».
  3. Цифрове громадянство.
  4. Цифрові відзнаки в громадянській освіті.
  5. Попередження і вирішення конфліктів в організаціях.
  6. 6 вебінарів про дистанційну роботу та навчання.  Добірка корисних вебінарів
  7. Взаємодія в умовах дистанційного навчання.
  8. Тулбокс: практичні інструменти для розвитку громадянських та соціальних компетентностей.

ІІІ. Фільми, мультфільми, відеоролики

1. Добірка повнометражних фільмів, з поясненням, на яких уроках і в межах яких тем їх можна використовувати.
  2. П’ять анімаційних фільмів, створених у межах конкурсу Ради Європи, комічних дизайн-проєктів серед учнів середніх і старших класів на тему «Демократія та права людини в школі»
  3. 3 мультфільми для розмови з дітьми про небезпеки в онлайні.
  4. Профілактика булінгу: що подивитися і обговорити разом із дітьми.
  5. Скажи булінгу «Ні!»: 5 мультфільмів, які навчають цінувати кожного.
  6. Інформативно: 8 мультиків про аутизм.
  7. 8 мультфільмів для школярів про мотивацію.
  8. 5 мультфільмів для школярів про дружбу.
  9. Ключові питання щодо розуміння освіти для демократичного громадянства та прав людини розкрито у відеороликах, створених у межах проєкту «Живемо в демократії».
  10. 10 технік для розвитку уваги школярів.
  11. 3 вправи для тренування концентрації у дітей.

ІV. Робочі зошити

Серія робочих зошитів інтегрованого курсу «Культура добросусідства» у 4-х частинах для дітей, батьків і педагогів закладів загальної середньої освіти м. Києва і Київської області