Всесвітній день психічного здоров'я

Дата: 09.10.2023 09:39

Всесвітній день психічного здоров’я (World Mental Health Day) або День ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня.

Свято покликане звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини, обізнаністю про профілактику ментальних розладів, способи турботи про ментальне здоровʼя та для підтримки людей з подібними захворюваннями.

Основна мета цього святкування – скоротити поширеність захворювань, пов’язаних з психічними розладами: депресивні стани, фобії, розлади особистості, посттравматичний синдром, алкогольна та наркотична залежності, шизофренія, недоумкуватість, порушення свідомості тощо.

Окрім того, Всесвітній день ментального здоров’я спрямований на підтримку людей, які не страждають на серйозні відхилення з боку психіки, проте переживають скрутні часи та потребують сили волі й характеру, які б допомогли їм впоратися з будь-якими життєвими труднощами.

ЯК ЗБЕРЕГТИ МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я?

Для того, щоб ніколи не довелося мати справу з психічними захворюваннями, важливо не лікувати наслідки, а попереджати та запобігати можливій появі недуги.

Фізичний і психічний стан людини тісно взаємопов’язані. Існує кілька правил для підтримки здорового тіла і духу:

1. Спорт і правильне харчування.
  2. Глибокий сон не менше 7-8 годин.
  3. Хобі та захоплення.
  4. Спілкування з цікавими і позитивними людьми.
  5. Уміння і можливість виговоритися.

ЯК ВІДЗНАЧАТИ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я?

В цьому році Всесвітній день психічного здоров’я пройде під девізом: «Психічне здоров’я доступне всім».

Ніхто не повинен залишитися без доступу до інформації, можливості попросити про допомогу і бути почутим. Незалежно від статусу та рівня життя людини, нікому не може бути відмовлено в психіатричній допомозі і підтримці.

В цьому році ВООЗ проводить глобальну акцію, присвячену проблемі року. В режимі онлайн-трансляції працівники ВООЗ будуть звітувати про роботу медичних працівників з різними психічними захворюваннями в усьому світі. Слово буде надано найкращим експертам з питань психічного здоров’я. Відомі люди будуть ділитися своїм досвідом про те, як вони подолали депресію.

Також під егідою ВООЗ буде проведено перший в історії кінофестиваль під назвою «Здоров’я для всіх». Одна з номінацій цього заходу – найкращий фільм про психічне здоров’я.

З нагоди свята з закладах освіти громади відбулосяч ряд заходів для учасників освітнього процесу:

Назва заходу та форма проведення

Контингент

1

Урок Ментальне здоров’я дитини

1-4 клас

2

Виховна година «Психічне здоров’я школяра»

1-4 класи

3

Виховний захід «Подбай про себе»

1-4класи

4

Інформаційний дайджест «Що таке ментальне здоров’я : як подбати про себе?»

5

Запросити представників психологічної служби з метою роз’яснювальної роботи

6

Випуск інформаційного вісника «Сім простих способів зберегти ментальне здоров’я»

7

Години спілкування « Майбутнє за здоровою нацією»

1-4 класи

8

Інтерактивна гра «Mental Trek»

Учителі та  учні 1-4 класів

9

Перегляд презентації « Малюнок- спосіб самовираження. Його роль для психологічного здоров`я людини»

Всі учасники освітнього процесу

10

Розгадування візуальних ребусів на You Tube каналі психологічного здоров`я

Учителі та  учні 1-4 класів

11

Оформлення стенду та розміщення інформації у куточках для батьків про Всесвітній день психологічного здоров’я

Батьки, діти,  вчителі

12

Проведення протягом дня психологічних ігор та вправ на створення психологічного комфорту дитини у групі та класі : «Подаруй мені посмішку», « Подарунки осені »

Діти дошкільної групи та учні початкових класів

13

Загальношкільний тренінг з переглядом відеороликів «Допоможи собі» на сайті Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”

14

«Чому не можна тримати все у собі» ( години спілкування)

15

«Психічне здоров’я дітей  важливе – і це стосується кожного»: (бесіди)

Учні 1-4 класів

16

«Як ми реагуємо на виклики і стрес» (Шкільний відеосалон. Перегляд відеофільмів із серії «Ти як?»)

17

Виховна година «Ментальне здоров’я`- стан щастя та добробуту»

8 – 9 кл.

18

Година спілкування «Профілактика та зміцнення психологічного здоров’я учнів»

5 – 7 кл.

19

Психологічні ігри «Подаруй мені посмішку», «Мій настрій», «Назви сусіда лагідно»

1 – 4 кл.

20

Тренінг «Як боротися з втомою», «Як впоратися з панікою та тривогою»

7-9 кл.

21

Виховна година: « Що таке ментальне здоров’я». Перегляд мультфільму.

учні 1 класу

22

Виховна година " Як допомогти Їжачку - Стресовичку"

учні 2,4 класів

23

Виховна година "Будьмо здоровенькі! "

учні 3 класу

24

Зустріч з психологом. Ментальне здоров’я.

учні 5 класу

25

Виховна година «Ментальне здоров’я: як подбати про себе?»

учні 6 класу

26

Виховна година "Як зберегти ментальне здоров’я та оптимізм під час війни"

учні 7 класу

27

Виховна година "Стрес та тривога, як вберегти ментальне здоров’я."

учні 8 класу

28

Зустріч з психологом школи. Ментальне здоров’я. Як подбати про себе.

учні 9 класу