Театралізований нарис «Маруся Чураївна – царівна української пісні»
Цьогоріч виповнюється 400 років з дня народження Марусі Чурай – легендарної української співачки та поетеси, що жила за часів Хмельниччини, в Полтаві. Її ім’я пов’язують з початком розвитку української поезії та пісні в період козацької доби.
Історія Марусі стала справжнім натхненням для багатьох українських письменників – від Григорія Квітки-Основ’яненка до Лесі Українки та Ліни Костенко. І серед цих великих імен є й наша краянка, білоцерківська письменниця і редакторка Ганна Ручай, яка керує літературною студією Білоцерківської «Просвіти».
З нагоди ювілейної дати в Півнянській гімназії з початковою школою відбувся театралізований нарис для вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури «Маруся Чураївна – царівна української пісні».
Учасники театралізованого дійства познайомилися з захоплюючими фактами про Марусю, яка, попри всі суперечки навколо її життя, стала символом незламної української пісні.
Вчитель української мови та літератури Півнянської гімназії з початковою школою Кравчук Надія Григорівна також провела паралель між подіями в Україні 400 років тому й сьогодні наголосивши, що театралізований спосіб подачі матеріалу для учнівської молоді надзвичайно урізноманітнює та покращує сприйняття учнями програмового матеріалу, а також надає можливість розкрити, показати та спробувати себе в новому амплуа.
Присутні мали нагоду почути багато творів Чураївни у виконанні учнів Півнянського закладу освіти та ще раз переконатися, що вона є не лише символом української пісні, але й справжнім образом сили та духу українського народу. Їй приписують авторство багатьох знаменитих пісень, таких як «Ой не ходи, Грицю», «Котилися вози з гори», «За світ встали козаченьки» та багатьох інших.
Маруся Чурай – це не просто особистість із минулого, а символ, який живе й досі в наших серцях. Її пісні продовжують надихати сучасних виконавців й нагадувати про силу духу та велич української культури.